Vezmi si rychlovku – jak vypadá proces vyřízení rychlé půjčky

Proces vyřízení rychlé půjčky není komplikovaný, zvláště v dnešní digitální době. Přesto si popíšeme, jak takový schvalovací proces funguje.

Vše začíná u nás

Aniž bychom si to uvědomovali, tak schvalovací proces začíná u nás a v nás. My sami musí dojít k rozhodnutí, že využijeme nabídku rychle půjčky.  To, jak dojdeme k rozhodnutí může být různé. Někdy může být odpovědné, u někoho jiného zbrklé a u dalšího člověka může být pod tlakem tíživé životní situace. Následně si vybíráme mezi nabídkami rychlé půjčky anebo využijeme tu nabídku, kterou nám obchodník v pro něj příhodný čas nabídne. Tato část schvalování rychlé půjčky je někdy méně racionální. Teprve poté dojde na formality.

Nutné předpoklady pro využití rychlé půjčky

Různé typy půjček a společnosti mají různé nároky. Ty základní jsou tyto:

 • Minimální věk 18 let
 • Trvalý pobyt v ČR
 • Osobní bankovní účet na své jméno
 • Oboustranná kopie občanského průkazu, který je aktuální
 • Další možné podmínky
 • Mít pravidelný příjem (buď se prokazuje nebo ne)
 • V případě podnikatele – kopie živnostenského listu
 • Nemít jiné dluhy

Zajímavost:

Některé společnosti nevyžadují trvalý pobyt v ČR, pokud člověk může ručit nemovitostí v ČR

Vlastní žádost o rychlou půjčku

Společnost Creditstar například ověřuje totožnost skrze bankovní převod ve výši jedné koruny, což může být veliká výhody pro ty, kteří potřebují vyřídit půjčku opravdu rychle.

Žádost o rychlou půjčku probíhá většinou přes webové strany finanční společnosti nebo skrze telefonního operátora. Pomocí „kalkulačky“ si nastavíme výši půjčky, dobu splácení a pak jen klikneme na tlačítko žádosti o půjčku. Následně budeme krok po kroku vyplňovat požadované osobní údaje. Bude potřebná kopie vašeho dokladu totožnosti. Pokud o půjčku žádá cizinec, tak většinou je třeba kopie dokladu totožnosti a pasu. Některé společnosti vysílají pro ověření sms kód.

Některé společnosti umožňují zařídit si předschválenou půjčku. Stačí zavolat operátorovi společnosti a doptat se. Vyřídíte si potřebné údaje, firma si vás ověří, ale půjčka se vám aktivuje v momentě, kdy zavoláte a požádáte o její vyplacení na vás účet. Již se pak není potřeba stresovat vyplňováním údajů. Rychla pujcka je pro vás připravena.

Ověřování

Sice u některých půjček není potřeba dokládat příjem, ale bankovní společnost si ověřuje naši bonitu v úvěrových registrech. Nejvíce se využívají tyto registry:

 • Bankovní a Nebankovní registr klientských informací (BRKI/NRKI)
 • Solus
 • REPI
 • Creditinfo
 • TelcoScore

Pokud je naše rychla pujcka odmítnuta, tak z toho důvodu, že jiná finanční společnost provedla zápis do některého z úvěrových registrů. Je dobré se na to vyptat a případně dál komunikovat s registrem samotným.

Rychla pucjka na náš účet

Po schválení půjčky většinou přijdou peníze do druhého dne na náš účet. Některé finanční společnosti využívají express platbu, takže rychla pujcka může přijít na náš účet i do hodiny a peníze můžeme okamžitě využívat.

Mám peníze, vše tím končí?

Peníze máme již na účtu. Ale tím vše úplně končit nemusí. Musíme se starat, abychom půjčku bezproblémově splatili. Splácením a zakončením půjčky si v některých finančních společnostech otevíráme cestu ke schválení případné další půjčky. Díky bezproblémovému splacení půjčky se stáváme více důvěryhodní a při další půjčce je možné si půjčit třeba více peněz, na delší dobu nebo za menší úrok.  První rychla pujcka tedy nemusí být tak výhodná, ale druhá rychla pujcka již může být výhodnější

Návrat do seznamu článků