Půjčka pro osmnáctileté – podepři svůj prázdninový rozpočet

Prázdniny jsou v plném proudu a z brigády za chvíli přijdou první peníze.  Konečně se bude moci vyjet na festival, koncert anebo jen tak s kámošema. Ale, co když zjistíme, že nám na pořádnou jízdu chybí peníze, které bychom měli dostat při druhé výplatě? No to je dilema. Teď máme čas, ale nemáme peníze a až peníze budeme mít, tak zas budeme muset zařezávat ve škole. Co s tím?

Už je mi 18 let

Když u nám je 18 let, tak to má též mnoho výhod – už můžeme naplno využívat naše práva.  Jedním z práv, které můžeme využít je – možnost využít krátkodobé půjčky. Krátkodobá půjčka nám může pomoci podepřít náš prázdninový rozpočet anebo mít finanční rezervu na prázdniny. Člověk nikdy neví, co ho může na prázdninách potkat.  A 1000 nebo 2000 Kč je vždy dobré mít navíc ne?

Právo na půjčku

S osmnáctým rokem máme právo si půjčovat, ale též druzí mají právo po nás chtít peníze zpět. Bohužel svět financí je nemilosrdný a pokud nezaplatíme, jak máme, tak nás druzí rádi oškubají.  Bylo by škoda, kdybychom se zrovna při první půjčce dostali na seznam dlužníků. Půjčujme si odpovědně, aby se z krátkodobé půjčky nestalo dlouhodobé peklo.

Půjčka něco stojí

Jestli nejsme studenty matematiky, tak asi moc prázdninový rozpočet neřešíme. Ale je dobré si připomenout, že půjčit si peníze něco stojí. A můžeme narazit na krátkodobou půjčku, která bude pro nás rychle vyřízená, ale nakonec za ni draze zaplatíme. Když si bereme půjčku, tak se opravdu snažíme vyřešit krátkodobé výpadky.

Peníze teď a potom

Mladý člověk to s cashem nemá nikdy jednoduché.  Někdy brigádu má, někdy ji nemá, a tak je to s jeho příjmy různé.  Krátkodobá půjčka je řešením, jak krátkodobý výpadek vyřešit. Ovšem má to své podmínky – musíme mít 100% jistotu, že budeme mít na splátku, kterou budeme muset uhradit z peněz, které v následujícím období dostaneme. Ale nebudou nám pak peníze opět chybět po zaplacení splátky?

Vědět, co chci

Aby se nám vyplatila půjčka a měli jsme z toho radost, tak musíme vědět, co chci – do čeho investovat. Když investujeme do prázdnin, tak vlastně investujeme do zážitků, které se promění ve vzpomínky a ty se zužitkují především ve stáří.

Vyjet si autobusem na víkend do zahraničí může být fajn – uvidíme kousek světa, zažijeme něco nového. Ale často jsou na cestě různé služby za příplatky atd. A proč být limitován malým rozpočten a nenavštívit dobrou italskou restauraci? Proč nejít na koridu v Madridu?  Proč si nepronajmout celou chatu místo pensionu? Víme-li, co chceme, tak si můžeme vytvořit super prázdniny a bezva vzpomínky. Krátkodobá půjčka nám k tomu dopomůže.

Prázdniny zakončené poslední splátkou

Nejlepší, jak zakončit prázdniny, na které jsme využili krátkodobou půjčku, tak je úspěšné splacení. Na co jsou prázdniny, když pak nám zbude hořký pohled na splátky. Mladý člověk je králem v momentu, kdy ukáže, že dokázal vyřešit finance díky krátkodobé půjčce, vše splatil, a nakonec se může usmívat od ucha k uchu. Jinak by musel prosit o pomoc rodiče.

Návrat do seznamu článků