Jak se finančně připravit na dovolenou

Jet na dovolenou je velká událost, protože si po dlouhé době budeme moci odpočinout, změnit rytmus života a vyjít ze stereotypu, a nakonec mít hezké nebo dobrodružné vzpomínky. Na dovolenou se je třeba připravit. Je třeba připravit nejen program, ale také finance.

Dovolená bez limitů

Některým lidem se stalo, že odjeli na dovelenou do nějakého rekreačního střediska nebo letoviska, ale přímo na místě zjistili, že různé pití, jídlo, suvenýry a nápoje jsou velmi drahé, a to jim trochu tu dovolenou pokazilo, protože chodili kolem obchodů, cukráren a restaurací a jen se dívali na ceny, ale vlastně nikde nemohli zajít, protože už neměli peníze navíc, aby si mohli dopřát něco dobrého anebo trochu té romantiky.

Jedeme-li na dovolenou, tak tam většinou chceme něco ochutnat, něco vyzkoušet a prožít. Je velká škoda nevyužít plavbu lodí, zastavit se v lepší restauraci jen proto, že nám třeba chybí 2-3000 Kč. Na dovolen se nám to může zdát vyšší částka, ale pokud bychom si vzali půjčku ihned na dva měsíce, tak tu částku můžeme rozložit do menší kvóty, kterou si můžeme dovolit. Mít možnost využít půjčku ihned nám může pomoci si dovolenou opravdu užít a vychutnat – zvláště, pokud na dovolenou nejezdíme často.

Nečekané výdaje.

Při plánovaní dovolené můžeme zjistit, že je třeba zaplatit nějaké dodatečné platby. Jaké to mohou být? Pokud jedeme autem, tak to mohou být platby za využití dálnice, za parkování, za pojištění, za vstupné atd.  Je dobré pamatovat, že většinou se platí v cizí měně, a tak tyto částky mohou být vyšší. Něco jiného je kupovat benzín u nás a něco jiného ve Španělsku či v Německu.

Pokud by nás něco takového zaskočilo, tak nám může pomoci půjčka ihned. Ta nám umožní mít nějakou finanční rezervu v případě, kdybychom se na svém účtu blížily nule. To se může stát nechtěně, protože neznáme místní podmínky – zvláště pokud se přesouváme na místo po vlastní ose.

Rozbité auto

Též se může stát, že se nám na dovolené rozbije auto či se stane jiné nepředvídaná a nechtěná událost a je třeba ji vyřešit. To jsou okamžiky, kde se nelze moc dívat na ceny a náklady, ale je danou situaci třeba vyřešit a aspoň se dostat zpátky domů. Půjčka ihned je vhodná pro takovéto příležitosti. Nemusí být nejvýhodnější, ale je dostupná v krátkém časovém horizontu, abychom mohli zařídit nejnutnější opravu a moli se dostat domů.

Pokuta nebo lékař

Další oblastí, kde může být třeba využít půjčku ihned je platba pokuty nebo lékařského úkonu, který není v našem pojištění nebo je nad limitem. Typickým příkladem je zubař – se zubařem jsou problémy všude a může být třeba celý zákrok zaplatit, protože zubař nemá smlouvu se zprostředkovatelem našeho pojištění. Pokud si například zlomíme nohu, tak třeba budeme potřebovat lepší fixaci nohy, protože se ještě budeme muset přesouvat po letišti atd.

Půjčovna automobilů

Zajímavou variantou je půjčovna automobilu na dovolené. Díky automobilu můžeme navštívit další krásná místa a svoji dovolenou tak můžeme skutečně rozšířit. Vypůjčení automobilu nemusí být až tak drahé a díky tomu můžeme skutečně poznat kus země ve které jsme na dovolené, a nikoliv jen chodby hotelu. Našli jste cenově příznivou půjčovnu automobilů? Využijte půjčku ihned a mějte dovolenou 2x lepší.

Návrat do seznamu článků