Dočasný úvěr– jak si vybrat čas splácení úvěru?

Tak se jednoho dne stalo, že si Pan Jiří vzal rychlou půjčku, ale byl při čtení rychlý a zapomněl si zkontrolovat datum zaplacení splátky.  Kvůli tomu zažívá stres, protože mu chybějí asi 4 dny, než mu přijde výplata. Není moc zkušený s vyjednáváním a trochu se stydí, že udělal chybu. Co s tím lze dělat?

Datum pevné a nepevné

Datum splátky může být velice důležité. Při vyřízení rychlé půjčky se na něj zapomíná. Některé společnosti mají pro splátky pevné datum, neboť po tomto datu pak vše kontrolují a rozesílají upomínky. Jiné společnosti dokážou nabídnout variabilní datum splátky, které je možné zvolit již při vyřízení půjčky. Datum splatnosti je tedy velmi důležité pro naše rozpočty a je u něho potřeba pamatovat i na možné zpoždění plateb na náš účet.

Změna práce, jiné datum

Může se stát, že kvůli změně práce nám bude chodit výplata v jiný den, což nám může trochu věci zamíchat. Co s tím? Je třeba komunikovat a napsat oficiální dopis s oznámením a žádostí o změnu data splácení rychlé půjčky. Problém může být v momentě, kdy si vezmeme půjčku od nějaké méně důvěryhodné společnosti, která má korespondenční adresu v místě, kde je registrováno více firem (tzv. virtuální kancelář). Než vám firma odpoví (pokud vůbec), tak musíte splátku splatit v daném termínu. Proto je třeba si půjčovat společností, které jsou zavedené a dobře se s nimi komunikuje.  Sídlo společnosti dnes není problém díky vyhledávačům a 3D mapám se StreetWiev ověřit. Na danou adresu je potřebné zaslat písemný dopis doporučeně, abychom měli doklad o jeho odeslání. Pokud máme pochybnost, tak dopis můžeme odeslat i v případě, kdy jsme kontaktovali telefonního operátora finanční společnosti.

Změna termínu a včasné splacení?

Jednou z možností, jak vše včas splatit a zároveň získat čas na zaplacení je přesunutí termínu splátky v rámci měsíce (např.: místo 10. dne v měsíci na 26. den v měsíci), pokud na vaši žádost firma přistoupí. Rychlou půjčku splatíte, ale získáte čas, než vám přijdou opožděné peníze za fakturu. Toto především záleží na tom, jak rychle daná společnost komunikuje a reaguje na potřeby klientů.

Bankovní převod a datum

Nezapomínejme na to, že bankovní převod nějaký čas trvá. Stanovit si půjčku na poslední den v měsíci může být nevýhodné. Než přijde platba bance za naši rychlou půjčku, tak už bude nový měsíc a může být pozdě. Jistě, že dnes se platby zrychlují, ale v některých společnostech splátku rychlé půjčky registruje software, který nemusí naši platbu ještě zaregistrovat. Nenechávejme vše na poslední chvíli.

OSVČ a termín splátky

Pokud podnikáme a víme, že některé platby nám přicházejí opožděně, tak je dobré datum splátky nastavit tak, abychom měli dostatečnou časovou rezervu.  Když si zařizujeme půjčku, tak je třeba termín splátek přizpůsobit platbám za faktury. Je dobré ještě nahlédnout do našeho bankovního konta a zkontrolovat, kdy nám tyto platby přicházejí. Pokud náhodou zapomeneme zaplatit, tak okamžitě volejme do dané společnosti.

Návrat do seznamu článků